قیمت رنگ نانو در تهران

قیمت رنگ نانو در تهران

قیمت رنگ نانو در تهران و شهرستان ها یکی از دغدغه ‌های افرادی است که به دنبال محافظت از ساختمان خود در مقابل عوامل مختلف هستند. همان گونه که می دانید مواد نانو یکی از برترین متریال های ساختمانی موجود هستند که کاملاً ایمن بوده و عاری از هرگونه مواد شیمیایی مضر می باشند.

بنابراین هیچ گونه آسیبی را برای ساکنین و محیط زیست به دنبال نخواهد داشت. این رنگ بسیار کاربردی بوده و در موارد مختلف صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ نانو با برتری هایی که دارد موجب برطرف شدن مشکلات رایج در صنعت ساختمان سازی شده و آن را بهبود می بخشد.

فهرست مطالب

عوامل موثر در قیمت رنگ نانو در تهران

به طور کلی ذکر نمودن یک هزینه ثابت به عنوان قیمت رنگ نانو در تهران یا شهرستان امری حرفه ای و اصولی به نظر نمی رسد. با توجه به نوسانات بی شمار بازار، قیمت رنگ نانو در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

برای مطالعه بیشتر د رمورد رنگ نمای ساختمان و رنگ نما روی کلمات قرمز رنگ کلیک کنید

نقش میزان و مقدار رنگ مصرفی در قیمت رنگ نانو

یکی از مهم ترین عوامل موثر در قیمت رنگ نانو را می ‌توان میزان و مقدار رنگ مصرفی دانست. هر چقدر برای رنگ آمیزی یک قسمت ساختمان از میزان و مقدار بیشتری رنگ نانو استفاده نمایید، بدیهی است که میزان مصرفی مواد بیشتر بوده و قیمت رنگ نانو تمام شده برای شما نیز بیشتر خواهد بود.

نقش نحوه خرید به صورت عمده یا خرده در قیمت رنگ نانو

هنگامی که اقدام به خرید رنگ نانو به صورت عمده می نمایید، معمولاً می توانید از فروشنده تخفیف قابل توجهی دریافت کنید. بنابراین خرید عمده رنگ نانو موجب کاهش قیمت رنگ نانو در مقایسه با هنگامی که این محصول را به صورت خرده خریداری می نمایید، خواهد شد.

 

 

قیمت رنگ نانو

نقش متراژ ساختمان در قیمت رنگ نانو

هر چقدر ساختمان و مساحت رنگ آمیزی شما بیشتر باشد به میزان بیشتری رنگ نانو نیاز پیدا خواهید کرد. در نتیجه می توانید رنگ نانو را به صورت عمده خریداری کرده و از فروشنده تخفیف دریافت کنید. به همین علت می توان گفت که با افزایش متراژ ساختمان میزان هزینه صرف شده برای رنگ آمیزی ساختمان بیشتر خواهد شد؛ اما با دریافت تخفیف می ‌توانید رنگ آمیزی ساختمان با متراژ بیشتر را به قیمت پایین تری انجام دهید.

نقش نوع خرید در قیمت رنگ نانو

در صورتی که اقدام به خرید رنگ نانو از تولید کننده نموده و تعداد واسطه های خرید کم تر باشد، هزینه تمام شده برای خرید رنگ نانو برای شما کم تر از زمانی خواهد شد که آن را از واسطه های مختلف فروش خریداری نموده باشید.

 

رنگ نانو برای دیوار

امروزه برخلاف زمان های گذشته، شاهد تنوع بیشتری در رنگ های ساختمانی هستیم که ویژگی های منحصر به فردی داشته و می‌ توانند از طریق مختلف ساختمان ها را محافظت نمایند. یکی از این رنگ ها،

رنگ نانو برای دیوار است. رنگ نانو برای دیوار در واقع نوعی از رنگ نانو ساختمانی است که کاربردهای بسیار زیادی در ساختمان داشته و به وفور توسط فعالان این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

فناوری نانو در واقع یک دانش و تکنولوژی است که به بررسی و تحقیق در خصوص ذرات بسیار کوچکی می‌ پردازد که می توان آن ها را در زمینه های مختلف از جمله: دانش مواد و مصالح در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار داد.

 

رنگ نانو برای دیوار

معرفی رنگ نانو برای دیوار

رنگ نانو برای دیوار با استفاده از تکنولوژی نانو ساخته شده و آن را با نام ‌های دیگری مانند رنگ نانو ساختمان نیز می شناسیم. این رنگ ها در ظاهر مشابه رنگ های معمولی هستند؛ اما با اندکی توجه و بررسی متوجه خواهید شد که جنس این نوع رنگ از مایع بوده و برخلاف رنگ های ساختمانی، نیازی به حلال ندارد.

به عبارتی دیگر، در سالیان اخیر رنگ نانو به یکی از پرمصرف ترین مواد مورد استفاده در صنایع مختلف خصوصاً صنعت ساخت و ساز تبدیل شده است. استفاده از رنگ نانو برای دیوار موجب می ‌شود تا خاصیت های بی شماری به ساختمان افزوده شود.

علت استفاده از رنگ نانو برای دیوار

یکی از سوال های اصلی که برای کاربران ایجاد می شود آن است که به چه علت از رنگ نانو برای دیوار استفاده می شود؟ پاسخ بسیار آسان است! استفاده از رنگ نانو برای دیوار و به طور کلی نمای ساختمان، کمک می کند تا دیوارهای داخلی و خارجی و به طور کلی نمای ساختمان ها در مقابل انواع ناخالصی هوا مانند: گرد و غبار و باران های اسیدی محافظت شده و به میزان قابل توجهی عایق شوند. این موضوع موجب می شود که ساختمان ها به میزان کم تری هدررفت انرژی داشته و هزینه کم تری برای سرمایش و گرمایش آن ها استفاده شود.

موارد کاربرد رنگ نانو برای دیوار

یکی از سوالات اصلی کاربران رنگ نانو آن است که چگونه می ‌توان از رنگ نانو برای دیوار استفاده کرد و آیا استفاده از این رنگ برای دیوار با معایبی همراه است؟ در پاسخ باید گفت که نقاشی ساختمان و دیوارها با استفاده از رنگ نانو هیچ گونه آسیبی را برای ساکنین ساختمان ایجاد نکرده و هیچ گونه خطراتی برای محیط زیست نیز به همراه نخواهد داشت. این رنگ ایمنی بالایی داشته و در ترکیبات آن هیچ گونه مواد شیمیایی مضر یا غیر ارگانیک یافت نمی شود.

 

رنگ نانو سیمان

استفاده از رنگ نانو سیمان بیشتر در سیمان سفید اتفاق افتاده و با وجود رنگ نانو سیمان مشکلاتی مانند:

نفوذ آب و رطوبت به داخل بافت های سیمانی برطرف می شود. در نتیجه از ایجاد ترک و پوسته پوسته شدن نماهای سیمانی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

این محصول به میزان قابل توجهی موجب کاهش هزینه‌های ناشی از نگهداری و تعمیرات بناهای سیمانی می شود.

 

رنگ نانو سیمان

رنگ نانو سیمان چیست؟

رنگ نانو سیمان یکی از محصولات نانو فناوری است که موجب افزایش مقاومت بتن شده و ماندگاری بتن را افزایش می دهد. این محصول دارای خاصیت های فراوانی بوده که از جمله آن ‌ها می ‌توان به خود ترمیم شوندگی و خود تمیز شوندگی اشاره کرد. رنگ نانو سیمان خصوصیات بسیار عالی در استفاده روی سیمان از خود نشان می دهد. این محصول موجب افزایش دوام و کیفیت سازه می شود.

کاربرد رنگ نانو سیمان

مهم ترین کاربرد رنگ نانو سیمان را می توان در استفاده آن در در سازه های آبی مانند: استخرها، مخازن آبی زیرزمینی، سازه های زیرزمینی مانند: تونل ها، دیوارهای سیمانی و… دانست. سیمان معمولاً یک محصول ساختمان سازی کاملا آب دوست است که از طریق داشتن ترک های ریز درون شبکه خود آب را می مکد.

وارد شدن آب به سازه سیمانی موجب نابودی شدید ساز شده و حتی در مواردی می تواند باعث ناتوانی ساخت بتن شود. نفوذ آب و رطوبت به درون دیوارهای سیمانی و سازه های آن، باعث ایجاد رطوبت شده و کپک زدن و ایجاد قارچ و… در سطوح آن دیده می شود.

به همین علت استفاده از رنگ نانو سیمان می تواند صرفه جویی بیشتری به سازه بخشیده و هزینه‌های ناشی از تعمیر آن را کاهش دهد.‌ در وصف دقیق‌ تر کاربرد رنگ نانو سیمان در ساختمان ها، می توان موارد بی شماری را ذکر کرد. از جمله نماهای مختلف مدرن و سنتی امروز می‌ توان به نماهای سیمانی آجری، سنگی، چوبی و… اشاره کرد.

نقش رنگ نانو سیمان در پوشش دهی سازه های سیمانی

پس از آماده سازی سازه های سیمانی از نانو پوشش ها که امروزه آن ها را به عنوان رنگ نانو سیمان می‌ شناسیم استفاده می شود. این محصول بر روی اجزای بتنی مورد استفاده قرار گرفته و شکاف های ساختاری آن را پوشش می دهد.

از همین طریق می ‌تواند مانع از نفوذ آب به درون سازه های سیمانی شده و این سطوح را در مقابل یخ زدگی محافظت نماید. به علاوه از دیگر مزایای نانو سیمان می توان به پاکسازی آسان و دیرتر کثیف شدن بنا اشاره کرد. این پوشش رنگی ضد غبار و ضد لکه بوده و تمیزی طولانی مدتی دارد.

 

رنگ نانو ضد آب

هنگامی که برای خرید محصولات مختلف ساختمان از جمله رنگ برای نقاشی بخش های متنوع منزل خود به فروشگاه های مربوطه مراجعه می کنید،

با انواع مختلفی از رنگ های ساختمانی مواجه خواهید شد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند.

رنگ های نانو از مشهور ترین و محبوب ترین محصولات قرار گرفته در این دسته هستند که برای استفاده در محیط های مختلفی مناسب می باشند.

به طور کلی دسته بندی رنگ های مختلف در دو گروه رنگ های ضد آب و رنگ هایی که در مقابل آب و رطوبت مقاومتی ثابل توجه دارند انجام می شود.

 

معرفی رنگ نانو ضد آب

به طور کلی رنگ های ساختمانی یا بر پایه آب هستند و یا بر پایه دیگر حلال ها مانند حلال های نفتی تولید شده اند.

همان گونه که مشخص است، رنگ هایی که بر پایه آب هستند در مقابل رطوبت و آب از خود هیچ گونه مقاومتی نشان نداده و

در مدت زمان کوتاهی پس از برخورد با آب یا شستشوی توسط آب از بین می ‌روند.

برخلاف این نوع رنگ ها، رنگ هایی که توسط حلال های مختلف تولید می شوند معمولاً در مقابل آب و نفوذ رطوبت مقاوم بوده و

به آن ها رنگ های ضد آب گفته می شود. اکنون تصور کنید که یک رنگ ضد آب بر پایه فناوری نانو تولید شود! وصف مزایای آن ساعت ها زمان خواهد برد!

ویژگی های رنگ نانو ضد آب

رنگ نانو ضد آب که آن را با رنگ ضد آب نانو نیز می شناسند، به صورت مایعی غلیظ به بازار عرضه می شود

که می ‌توان آن را توسط ابزارهایی مانند قلمو نقاشی مورد استفاده قرار داد. این رنگ هیچ گونه نیازی به حلال نداشته و به تنهایی قابلیت استفاده دارد.

اما در صورتی که بخواهید می توانید آن را با آب مخلوط نموده و استفاده کنید.

از مهم ترین ویژگی های رنگ نانو ضد آب می توان به پوشش محافظتی و عایقی مناسبی که بر روی سطوح مختلف ساختمانی و صنعتی ایجاد می کند

اشاره کرد به علاوه این رنگ دارای خاصیت ضد نور UV بوده و از تغییر رنگ نمای ساختمان جلوگیری به عمل می آورد.

اهمیت استفاده از رنگ نانو ضد آب

در صنعت ساختمان سازی هنگامی که صحبت از رنگ می شود، بحث حول مقاومت، کیفیت و ماندگاری رنگ می گردد. امروزه بهترین نوع رنگ موجود در بازار برای صنایع مختلف صنعتی و ساختمانی، رنگ نانو ضد آب است؛ زیرا که این رنگ دارای عایق بندی و ماندگاری مناسبی بوده و پس از گذشت مدت زمانی طولانی، دوام خود را حفظ می کند. به علاوه با وجود این محصول و استفاده از آن، آب به نماها نفوذ پیدا نکرده و می تواند مقاومت بالای ساختمان ها را سبب شود.

 

قیمت رنگ نانو ضد آب

یکی از جدیدترین و برترین تکنولوژی هایی که در کارخانه های تولید رنگ مورد استفاده قرار می گیرد تکنولوژی رنگ نانو است. این رنگ ها با ویژگی های منحصر به فردی که دارند، برای سطوح مختلف صنعتی و ساختمانی تولید شده‌ ند.

از محبوب ترین رنگ های نانو تولید شده می توان به رنگ نانو ضد آب اشاره کرد. یکی از دغدغه های افرادی که قصد دارند ساختمان منزل یا پروژه خود را ضد آب نمایند، قیمت رنگ نانو ضد آب است.

در واقع ذرات نانو در حفره های سطوح مختلف جمع شده و موجب شکل گیری سطحی یکدست و صیقلی می شوند. این مزایا موجب شده است که رنگ نانو ضد آب به وفور مورد استفاده قرار گرفته و توسط صاحبان صنایع مختلف و ساختمان سازان سفارش داده شود.

 

عوامل موثر در قیمت رنگ نانو ضد آب

همان گونه که می دانید بیشتر محصولات و کالاها به صورت روزانه و برخی از آن ها به صورت لحظه ای قیمت گذاری می شود. با توجه به نوسانات بازار و عوامل متعددی که روی قیمت محصولات مختلف تاثیر می گذارند، نمی توان یک قیمت ثابت را برای رنگ نانو ضد آب و هر محصول دیگری عنوان نمود؛ اما در ادامه سعی می ‌کنیم مجموعه ای از عوامل را که روی قیمت این محصول تاثیر می گذارند، به شما ارائه نماییم تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که رنگ نانو ضد آب را خریداری نمایید یا خرید آن برای شما به صرفه نمی باشد.

مواد اولیه به کار رفته برای تولید رنگ نانو ضد آب

برای تولید رنگ نانو ضد آب از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود. بدیهی است که هر چقدر کیفیت مواد اولیه به کار رفته برای تولید این محصول بالاتر باشد، به تبع قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به عبارت دیگر می توان قیمت رنگ نانو ضد آب را تابعی از کیفیت مواد اولیه به کار رفته در آن دانست.

تجهیزات و ابزارهای مورد استفاده برای تولید رنگ نانو ضد آب

استفاده از تجهیزات و ابزارهای مدرن که در کارخانه های تولید رنگ نانو ضد آب مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله عواملی هستند که می توانند قیمت این محصول را دچار نوسان کنند. هر چقدر که یک کمپانی از تجهیزات و ابزارهای برتری استفاده کند هزینه های تولید افزایش یافته و در نتیجه قیمت رنگ نانو نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

کمپانی تولید کننده رنگ نانو ضد آب

برخی از کمپانی ها به صورت جهانی دارای نامی درخشان در زمینه تولید انواع رنگ های ساختمانی و صنعتی، خصوصاً رنگ نانو ضد آب هستند. هر چقدر کمپانی تولید کننده رنگ نانو محصولات خود را با کیفیت برتری ارائه نمایند قیمت محصولات خود را متناسب با نوع کیفیت ساخت در نظر خواهد گرفت. برخی از کمپانی های تولید کننده رنگ نانو ضد آب که تازه کار بوده و یا آن که کیفیت کافی برای تولید محصولات خود را به کار نمی گیرند عموماً این محصول را با قیمتی پایین تر عرضه می‌ کنند. اما توجه نمایید که گران تر بودن یک محصول تضمین با کیفیت تر بودن آن نیست.

نوع خرید رنگ نانو ضد آب

نحوه خرید رنگ نانو ضد آب به صورت عمده و خرده یکی از عواملی است که در قیمت رنگ نانو ضد آب تاثیر گذار است. در صورتی که این محصول را به صورت عمده خریداری نمایید، می توانید تخفیفات قابل توجهی از فروشنده دریافت کرده و این محصول را به صورت ارزان تر خریداری کنید. به علاوه خرید مستقیم از تولید کنندگان موجب کاهش تعداد واسطه های فروش شده و قیمت تمام شده برای خرید رنگ نانو ضد آب کم تر از زمانی می باشد که آن را توسط واسط‌ه های خرید بسیاری دریافت کرده باشید.

متراژ ساختمان

متراژ ساختمان یکی از عوامل موثر تعیین کننده قیمت رنگ نانو ضد آب است. پیش از آن که اقدام به خرید رنگ نانو ضد آب نمایید، مساحتی که قصد استفاده از رنگ ضد آب برای آن را دارید تعیین کنید. بدین شکل یک مبلغ اولیه برای هزینه های ناشی از تهیه رنگ ضد آب بدست خواهید آورد.

 

خرید اینترنتی رنگ نانو

در عصر تکنولوژی روش های بسیاری برای خرید رنگ نانو وجود دارد. از روش های رایج خرید رنگ نانو می توان به خرید حضوری و خرید اینترنتی رنگ نانو اشاره کرد.

با توجه به این که امروزه راه های ارتباطی گسترش یافته و محدودیتی در دسترسی به مکان های مختلف جهان وجود ندارد، خرید اینترنتی رنگ نانو بسیار محبوبیت یافته و با توجه به مزایایی که دارد به رایج ترین روش خرید تبدیل شده است.

علت اهمیت خرید اینترنتی رنگ نانو

اگر در محل زندگی شما فروشگاهی که اقدام به عرضه رنگ نانو نماید وجود ندارد و یا آن که این محصول در رنگ های محدود یا میزان اندک موجود می باشد، ناچارا برای خرید رنگ نانو به روش های دیگری نیاز پیدا خواهید کرد.

یکی از این روش ها مراجعه به سایر فروشگاه های حضوری است که در خارج از محل زندگی شما قرار دارند. در یک روش رایج و جذاب می توانید رنگ نانو را به راحتی تهیه نمایید! راهکار موجود، خرید اینترنتی رنگ نانو است!

چرا رنگ نانو را به صورت اینترنتی بخریم؟

خرید اینترنتی رنگ نانو دارای مزایایی است که موجب برتری این روش خرید نسبت به روش خرید حضوری شده است. با خرید اینترنتی رنگ نانو مزایای بی شماری بدست می آورید که از جمله آن می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

صرفه جویی در هزینه

بسیاری از فروشگاه هایی که اقدام به عرضه رنگ نانو به صورت اینترنتی به سراسر ایران می نمایند، به طور معمول واسطه هایی هستند که رنگ نانو را از تولید کننده به دست مصرف کننده می رسانند. در نتیجه میزان واسطه های خرید و فروش این محصول کاهش یافته و سود بیشتری نصیب تولید کننده و مصرف کننده خواهد شد. به علاوه هزینه ‌های ناشی از حمل و نقل و رفت و آمد به فروشگاه عرضه کننده رنگ نانو کاهش پیدا کرده و خریدی اقتصادی تجربه خواهد شد.

صرفه جویی در وقت و انرژی

اگر عضو آن دسته از افرادی باشید که زمان زیادی برای خرید رنگ نانو نداشته و نمی ‌توانید تایم بسیاری را در فروشگاه‌ های مختلف به دنبال رنگ نانو بگردید، می توانید از خرید اینترنتی رنگ نانو استفاده کنید.

با استفاده از این روش به میزان قابل توجهی در وقت خود صرفه جویی می ‌نمایید. به علاوه برای خرید رنگ نانو به صورت اینترنتی نیازی به مراجعه حضوری نبوده و در نتیجه انرژی برای پیدا کردن جای پارک، وسایل نقلیه و… تلف نمی ‌کنید!

خرید مقرون به صرفه با خرید اینترنتی رنگ نانو

هنگامی که اقدام به خرید اینترنتی رنگ نانو می نمایید، بدون محدودیت زمانی و مکانی می توانید به وب سایت های ارائه دهنده این محصول مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را در هر رنگ و حجمی که بخواهید سفارش دهید. در نتیجه نه تنها نیاز به خرید حجم بالاتر محصول نخواهید داشت، بلکه محصول مورد نظر خود را به همان اندازه که هست می توانید تهیه کنید.

 

قیمت رنگ نانو دیجی کالا

قیمت رنگ نانو دیجی کالا وابسته به عوامل مختلفی بوده و تحت تاثیر فاکتورهای دچار تغییر می شود. هنگامی که با برچسب تخفیف بر روی محصولات مختلف مواجه می شوید، ممکن است این وسوسه در وجود شما شکل گیرد که محصول مورد نظر را خریداری کنید! اما به شما پیشنهاد می کنیم پیش از خرید از مناسب بودن قیمت رنگ نانو اطمینان حاصل کنید.

نقش کیفیت در قیمت رنگ نانو

کیفیت یکی از برترین ویژگی های است که می ‌تواند قیمت رنگ نانو را تحت تاثیر خود قرار دهد. مشخص است محصولاتی که با کیفیت بالاتر ارائه می شوند دارای هزینه تولید بیشتری بوده و قیمت رنگ نانو دیجی کالا برای این محصولات نیز به تبع بیشتر خواهد بود. البته توجه کنید که قیمت بالا همیشه ضامن کیفیت بالای محصول نیست؛ اما قیمت بسیار پایین محصول می تواند نشانی از کیفیت پایین محصول باشد.

نقش نوسانات ارز در قیمت رنگ نانو

به عنوان یک هم وطن از نوسانات بازار ارز در ایران و جهان آگاه هستید. نوسانات ارز می توانند به طور مستقیم روی قیمت رنگ نانو دیجی کالا و سایر وب سایت های فروش این محصول تاثیر بگذارند.

نقش هزینه تمام شده تولید در قیمت رنگ نانو

هزینه های تولید یکی از مهم ترین مواردی هستند که نقش قابل توجهی در قیمت رنگ نانو ایفا می ‌کنند. هر چقدر هزینه تولید برای یک محصول بیشتر باشد موجب افزایش قیمت محصول خواهد شد.

به علاوه قیمت تجهیزات مورد استفاده و هزینه های ناشی از تعمیرات و نگهداری آن ها و نیز دستمزد نیروی کار مواردی هستند که موجب نوسان قیمت رنگ نانو خواهند شد.

نقش واسطه های فروش در قیمت رنگ نانو

هنگامی که رنگ نانو توسط یک کمپانی تولید می شود مراحل مختلفی را طی می ‌کند تا به دست مصرف کننده برسد. هر چقدر که تعداد واسطه ها کم تر باشد، افزایش قیمت روی محصول کم تر بوده و مصرف کننده می تواند با کاهش تعداد واسطه های فروش، این محصول را با قیمتی پایین تر خریداری کند. قیمت رنگ نانو دیجی کالا عموماً پایین تر از قیمت هایی است که توسط فروشگاه های محل زندگی شما عرضه می شود.

کمپانی تولید کننده رنگ نانو

برخی از کمپانی های برتر تولید کننده رنگ نانو به صورت جهانی اقدام به تبلیغات برای محصولات خود نموده و هزینه های جانبی ناشی از فروش محصول آن ها افزایش پیدا می ‌کند. به علاوه کیفیت محصولات تولید شده در این کمپانی ها بالا بوده و هزینه تولید آن ها نیز بیشتر است. بنابراین کمپانی تولید کننده و رنگ نانو و کیفیت محصولات ارائه شده و نیز تضمین کیفیت کالای آن ها یکی از مواردی است که روی قیمت رنگ نانو تاثیر می گذارد.

 

رنگ نانو عایق

رنگ نانو عایق برخلاف سایر عایق های ساختمانی، دارای نصب بسیار آسان تری بوده و قیمت پایین تری دارد. در هنگام پاشیدن این عایق مقدار کمی از آن به خورد سطوح مختلف رفته به مابقی آن مانند یک لایه محافظ روی سطح باقی مانده و از سطوح زیرین خود محافظت می کند.

به علاوه این نوع عایق برخلاف سایر عایق ها، برای اجرا نیاز به خشک و تمیز بودن سطح مورد نظر ندارد؛ زیرا که به خوبی در هر شرایطی به تمام سطوحی می چسبد.

معرفی نانو عایق

نانو عایق که آن را با نام عایق نانو نیز می شناسیم با استفاده از مواد پلیمری تولید شده و بر پایه رزین های اکریلیک است. این محصول انتخابی هوشمندانه و جایگزینی مناسب برای سایر عایق هایی است که در بازار موجود هستند! زیرا قابلیت نصب آسان داشته و قیمت آن بسیار مقرون به صرفه است. به علاوه این محصول به نحوی طراحی شده است که از دوام بالایی برخوردار بوده و نیاز به تعویض یا تعمیر در دراز مدت ندارد.

انواع نانو عایق

امروزه عایق های نانو در انواع صوتی، حرارتی و رطوبتی تولید شده و به بازار عرضه شده اند. از عایق های صوتی در مکان ‌هایی مانند: ساختمان ها، دیوارهای کاذب، سینما‌ها، استودیو و استادیوم ها استفاده می شود.

عایق های نانو حرارتی از انتقال حرارت از مکانی به مکان دیگر جلوگیری به عمل می آورند. به عبارتی دیگر نانو عایق حرارتی به تمامی سطوح چسبیده و مانع از ورود یا خروج حرارت می شود.

نانو عایق رطوبتی بیشتر در استخرها و سقف خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع نانو عایق از دوام و طول عمر بالایی برخوردار بوده و قابلیت نصب آسان دارد.

کاربردهای نانو عایق

استفاده از نانو عایق محدودیت نداشته و می توان آن را به صورت نامحدود در تمامی موارد صنعتی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار داد. این محصول از نظر اقتصادی به صرفه بوده و دارای گارانتی هستند. به علاوه انواع نانو عایق های رطوبتی دارای ماندگاری و طول عمر بیشتر از ۲۵ سال می باشد و قابلیت کار بر روی انواع سطوح را دارد.

نانو عایق در رنگ های متنوع و مختلفی تولید شده و به بازار عرضه شده است. این محصول بدون بو بوده و غیر سمی است. نانو عایق تحمل دمای بالایی داشته و خاصیت ارتجاعی فوق العاده بالایی دارد. این عایق با استفاده از تکنولوژی نانو تولید شده و انتخابی مناسب برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی و پایین آوردن مصرف سوخت است. عایق های نانو طبیعت دوست بوده و هیچ گونه ضرری برای سلامتی انسان ها و حیوانات در برندارد.

 

طریقه زدن رنگ نانو

از رنگ نانو برای رنگ آمیزی دیوارهای داخلی ساختمان، رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان، رنگ آمیزی پشت بام طرح شیروانی، رنگ آمیزی دیوارهای کارخانه های صنعتی، رنگ آمیزی بیمارستان ها، رنگ آمیزی مراکز نفتی و پتروشیمی، رنگ آمیزی مخازن تحت فشار، رنگ آمیزی سقف کاذب، رنگ آمیزی استخر و جکوزی و… استفاده می شود. اگر می خواهید بدانید که رنگ نانو چگونه اجرا می شود با ما همراه باشید!

وسایل مورد نیاز برای اجرای رنگ نانو

پیش از آن که طریقه زدن رنگ نانو را به صورت مرحله به مرحله به شما توضیح دهیم نخست باید با وسایل زیر که برای اجرای رنگ نانو مورد نیاز هستند آشنا شده و آن ها را تهیه نمایید:

 • رنگ نانو
 • قلم مو
 • غلطک رنگ
 • اسپری رنگ
 • سنباده
 • سطل رنگ
 • کاور رنگ
 • پارچه یا اسفنج تمیز
 • ماسک محافظ صورت و ریه
 • عینک محافظ چشم و مخصوص رنگ کاری
 • نردبان

مراحل اجرای رنگ نانو

طریقه زدن رنگ نانو دو مرحله است که در ادامه آن را توضیح می دهیم:

۱.قدم اول: آماده سازی سطح مور نظر

ابتدا سطح مورد نظر را توسط پارچه یا اسفنج به خوبی تمیز نمایید. در صورتی که در سطح مورد نظر ترک یا فرورفتگی وجود دارد، دیوار را به طور کامل بتونه کاری کنید. در مرحله آخر نیز پس از اعمال تمیزکاری و اجرای بتونه کاری، پرایمر مخصوص را به دیوار بزنید.

۲.قدم دوم: اجرای رنگ نانو ساختمانی

این مرحله با ترکیب کردن رنگ با آب آغاز شده و پنج دقیقه باید آن دو را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. سپس رنگ را به وسیله قلم مو و غلطک یا پیستوله به سطح مورد نظر بزنید. چندین ساعت به رنگ اجازه دهید تا به خوبی خشک شود.

پس از سپری شدن حدود ۸ ساعت زمان از رنگ کردن لایه اول ،می توانید در صورت لزوم رنگ آمیزی لایه دوم را روی سطح مورد نظر اجرا کنید. توجه نمایید که دمای مطلوب برای رنگ آمیزی سطوح مختلف با رنگ نانو بین ۱۰ الی ۳۲ درجه سانتی گراد است.

این رنگ ساختمانی در دمای بین ۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد باید نگهداری شود.

به علاوه رنگ نانو را از دسترس کودکان خارج کرده و آن را در مجاورت نور مستقیم خورشید یا وسایل گرمایشی نگهداری نکنید.

زمان مورد نیاز برای اجرای لایه دوم

همان گونه که ذکر نمودیم، می ‌توانید بسته به دمای محیط، بین ۵ الی ۸ ساعت پس از خشک شدن لایه اول، اقدام به اجرای لایه دوم نمایید.

البته توجه کنید که برای اطمینان خاطر بهتر است پس از ۸ ساعت اقدام به رنگ آمیزی مجدد و اجرای رنگ لایه دوم نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *